Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/turkede/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5079
Nuri Yıldırım Kimdir? Hayatı ve Eserleri | Türk Edebiyatçılar İnternet Ansiklopedisi

HAYATI

Şair. 12 Aralık 1944 günü Konya’ya bağlı Doğanhisar’da dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Doğanhisar’da tamamladı. Liseyi Boldavin Lisesi’nde okuduktan sonra Konya’nın farklı ilçelerinde vekil öğretmenlik yaptı. 1967 yılında askerlik dönüşü Ziraat Bankası Karaman şubesinde memurluğa başladı. Sonraki yıllarda Karaman, Perşembe, Hekimhan, Gölköy, Korgan, Darende, Pötürge, Kemaliye ve Ovacık’ta görev yaptı. 2001 yılında Ziraat Bankası’nda kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

Nuri Yıldırım’ın ilk şiiri 1999’da Sevgi Yolu dergisinde yayınlandı. Daha sonra ürünleri Varlık, Hisar ve Sevgi Yolu dergilerinde ürünlerini yayınlamaya devam etti. Sevgi Yolu Şairler Antolojisine katıldı. 1999’da Sensiz Seni Yaşamak adlı bir şiir kitabı çıkardı.

ESERLERİ

  • Sensiz Seni Yaşamak (1999)

KAYNAKÇA: Gazete Hürsöz Şairler Antolojisi (2003), İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2. bas., 2009).

Paylaş