HAYATI

Roman yazarı. 1969 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde infeksiyon hastalıkları dalında ihtisas yaptı. UNESCO adına Güney Afrika Cumhuriyeti’nde çalıştı. İzmir’de bir hastanede görevli.

ESERLERİ

Roman:

  • Neva, İst.: Dünya Aktüel, 2000
  • Yüzleri Arayan Adam, İst.: Remzi Kitabevi, 2001
  • Küf Kedisi, İst.: Doğan Kitap, 2007

ESER ÖRNEKLERİ

NEVA’DAN

– Biliyor musun Okan, neyi görüyorum burada? Şu güzelliğe, doğaya bak. Bazen nasıl unutuyoruz bizim dışımızdaki şu sürüp giden yaşamı? Bak şu böcekler mesela. Bir ay, ötüp ötüp üredikten sonra ölüyorlar. Şu kayaların arasından yararak çıkan minicik gövdeli otlar. Yaşam mücadelesini kazanmış, etrafa canlılık veriyor. Her yerde canlılık. Toprağın altı üstü kıpır kıpır aslında. Dünyadaki en güzel şey bu dostum. Yaşamak, canlı olmak… Öyleyse aslında tek bir güzel var şu evrende; canlılığın kaynağı, yani canlılığı yaratan. Öyleyse yaratıcıdan başka gerçek güzel yok. Diğerleri onun güzelliğinin yansımaları… sen ne diyorsun?

Davam var, isteyip de elde edemediklerimize, sevip de kavuşamadıklarımıza. Davam var, merhametsizlere, sevgisizlere… Bomboş hedeflere, yalancı coşkulara, sonlu hislere çakılıp kalan akılsızlara. Yapıştım yakana hayat. Sonunda zayıf noktanı yakaladım. Ne istersem vereceksin bana, sadece insan olduğum için. Fani kurallarınla, küçük hokkabazlıklarınla beni engelleyemezsin. Çünkü sen fanisin, benim içimde ise sonsuzluk var..

Yapıştım yakana hayat. Sonunda zayıf noktanı yakaladım. Ne istersem vereceksin bana, sadece insan olduğum için. Fani kurallarınla, küçük hokkabazlıklarınla beni engelleyemessin. Çünkü sen fanisin, benim içimde ise sonsuzluk var …

Ey Muhammed Çok yemin eden , alçak , çok kınayan , devamlı dedikodu yapan , iyiliği durmadan engelleyen , saldırgan , çok günahkar , çok katı kalpli… Böylelerine ve böyleleri ile beraber olanlara itaat etme , inanma… Kalem Suresi / … Çok yemin eden , saldırgan , katı kalpli , bağışlamadan habersiz hep kınayan O adam düşünceler içinde uykuya daldı Uyur uyumaz… (( Bir vicdan azabından , bir hesaplaşma ve pişmanlıktan 1 öykü yaratmış Ilgın Olut Ah… Erkeklerin hiç büyümeyen , o çocuk kalpleri… Herkese inanan , her lafa kabaran kalpleri Sormaya , dinlemeye , inanmaya olmayan o vakitleri… Ve Onlardan arda kalan zavallı marazlı kırık kalpler Herkes öldürür sevdiğini Bazı kızlar hakikat ölür Neva gibi Bazıları ise içinden çürür ve kalpleri ölür sade… İşte erkeklere de vicdan azabı ile bunu öykülemek kalır sadece )) Kime yazık olmuştur.

KAYNAKÇA: dogankitap.com.tr

Paylaş