HAYATI

Yazar. 5 Ekim 1975 günü Adana’da dünyaya geldi. Gülseren Hanım ile emekli Ramazan Ünlü’nün oğlu. İÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu (1997). Yeni Şafak gazetesi’nde muhabirlik (1995-2004), Haftalık dergisinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı (2004-2007). 2007’den beri Sabah gazetesinde muhabirlik yapıyor. İstanbul’da yaşıyor; evli. Güncel siyasi olaylar hakkında inceleme kitapları yayımlandı.

ESERLERİ

Araştırma: 

  • Susurluk Gümrüğü, Kaçakçılık Devlet Çete (2000)
  • Eymür’ün Aynası (2001)
  • Sadettin Tantan / Bir Savaş Öyküsü (2001).
  • Diplomatik Vahşet

Roman: 

  • Buzdan Gözyaşı (2002)
  • Bir Gölgenin İntikamı (polisiye, 2004).

ESER ÖRNEKLERİ

DİPLOMATİK VAHŞET’TEN

Cemal Kaşıkçı, başkonsolosluk binasına 2 Ekim’den dört gün önce, 28 Eylül’de gitti. Çünkü aynı gün nişanlısıyla birlikte el ele girdiği Fatih Evlendirme Dairesi’nde ona, nikah için ülkesinde bekar olduğuna dair bir belgeyi ibraz etmesi gerektiği söylenmişti. Yani ‘bekârlık belgesi’ almak için öldürüleceği binaya girmesi gerekiyordu.

Ceset parçalanırken etrafa kan sıçraması kaçınılmazdı. Bunu elbette Adli Tıp Uzmanı, Tabip Yarbay Tubeyki de biliyordu. Bu yüzden kıyafetleri çıkarılan cesedin kolunda damar yolu açtı. Maktulün vücudundaki kanın bir kısmını tıbbi aletlerle çektikten sonra banyo giderine akıttı.

Kaşıkçı ailesinin önemli isimlerinden Muhammed Halit Kaşıkçı’nın romancı olan kızı Soheir Kaşıkçı, Paris’te bir trafik kazasında ölen Galler Prensesi Diana’nın aynı kazada hayatını kaybeden sevgilisi Dodi El Fayed’in annesiydi.

Ceset parçalanırken etrafa kan sıçraması kaçınılmazdı. Bunu elbette Adli Tıp uzman,Tabip Yarbay Tubeyki de biliyordu.Bu yüzden kıyafetleri çıkarılan cesedinkolunda damar yolu açtı.Maktulün vücudundaki kanın bir kısmını tıbbi aletlerle çektikten sonra banyo giderine akıttı.

Cemal Kaşıkçı ‘ya ait bir DNA bulgusuna henüz erişilemedi. Ancak “Kusursuz Cinayet Yoktur” prensibi gereği mutlaka bir ipucuna erişebileceğine inanan polisin bu konudaki araştırmaları devam ediyor.

TRUMP’IN YAMAN ÇELİŞKİLERİ

‘….Bu anlamda Kaşıkçı cinayetini, ABD ve Suudiler arasındaki anlaşmazlığın dışavurumu olarak okumak lazım. Yoksa infazdan haberi olan CIA, Suudilerin böyle sefil bir kumpasa düşmesini engellerdi. Oysa Trump,Suudilerin daha çok köşeye sıkışmasını bekledi.’

Bugün Cemal Kaşıkçı, doğduğu şehir olan Medine ‘ye defnedilme yönündeki vasiyeti yerine gelmek şöyle dursun başında Fatiha okunacak bir kabirden bile yoksun. Kim böylesine hazin bir sonu hak eder ki…. Kim…

KAYNAKÇA: İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2. bas., 2009).

Paylaş