HAYATI

Roman yazarı. 28 Eylül 1965 günü İstanbul’da dünyaya geldi. Hemşire Semiha Hanım ile Bahri Macun’un oğlu. Vefa Lisesi’ni (1972), Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü (1990) bitirdi. 1994’ten beri öğretmenlik yapıyor. İstanbul’da yaşıyor, bekâr. İlk yazısı (“Marksizm ve Hıris – tiyanlık Arasında Eşcinsel Bir Sinemacı: Passoli – ni”) 1991’de Varlık dergisinde yayımlandı. Yazı ve şiirleriyle Varlık, Galeri dergilerinde göründü. Postmodern edebiyata yakınlık duyuyor.  

ESERLERİ

Anlatı:  

  • Yağmuruykusu, İst.: Varlık, 1993 

Roman:  

  • Seslerimiz Öpüşürken, İst.: Çınar, 2000. 

ESER ÖRNEKLERİ

YAĞMURUYKUSU’NDAN

sonra sonra sonra… Sonra diye bir şey aslında hiç yoktur. Tarih dışıdır sonra… Sevap ve günah kayıtlarından sıkılan bir melektir artık yazı…

Ve her şey geçip gidiyorken, ve her şeye alışıyorken, hiç söylemediğimiz ama bir yerlerden hatırladığımız sözcükler dudaklarımızı delerek dışarıya, sokağa taşıyor.

Gecenin sabaha döküldüğü bir zamanda ağlayıp, kendi kendine, eski bir şarkının unutulmaya yüz tutmuş yarım yamalak mısralarını mırıldanacaksın…

Ağlamadığın zamanlarda gözlerin neden bu kadar buruşuk?

KAYNAKÇA: TBE Ansiklopedisi (2. bas. c. 2, 2003), İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2. bas., 2009).

Paylaş